e-Akademijos seminaras „Apie liberalizmą visiškai atvirai“ ir ne liberalams

E-Akademija jau antrą kartą kviečia visus besidominčius liberalia mintimi ir liberalizmu praktikoje dalyvauti virtualiame seminare „Apie liberalizmą visiškai atvirai”. Šis seminaras, kurį organizuoja VšĮ „Atvira visuomenė ir jos draugai” tęsis visą lapkričio mėnesį ir vyks internete adresu www.e-akademija.lt. Seminaro dalyviai susipažins su liberalizmo ideologijos istorija, mąstytojais ir jų darbais; kartu su bendraminčiais nagrinės straipsnius ir knygų ištraukas bei diskutuos forumuose įvairiomis temomis; atras ir supras pagrindines liberalizmo sąvokas, vertybes bei principus; suvoks liberalizmo problematiką bei išskirtinumą šiandienos Lietuvoje; o tuo pačiu susipažins su įdomiais žmonėmis ir gerai praleis laiką, neatsitraukdami nuo savo įprastų darbų ar mokslų.

„Tai jau trečiasis mūsų e-Akademijos seminaras. Iki šiol į seminarus kviesdavome LR liberalų sąjūdžio ir Lietuvos liberalaus jaunimo narius. Tačiau net atvirai nesireklamuodami sulaukdavome registracijų ir iš liberalioms organizacijoms nepriklausančių, bet politika ir politinėmis idėjomis besidominčių žmonių. Nesiorientuojame tik į liberalus. Esame atviri ir norime, kad mūsų e-Akademijos seminaruose dalyvautų žmonės, kurie tiesiog domisi politiniais įvykiais ir politine mintimi. Tad šį kartą kviečiame kiekvieną ir laukiame ypatingos gausos dalyvių. Kuo daugiau, tuo įdomiau. Nes, kai dalyvių mintys ir pozicijos išsiskirs, ir tarp jų kils gyvos bei įdomios diskusijos, vienas iš mūsų tikslų bus pasiektas,“ – dalinosi mintimis projekto e-Akademija iniciatorė ir koordinatorė Jurgita Choromanskytė.

E-Akademijos seminarus sėkmingai užbaigę dalyviai pradžiuginami dovanomis, pavyzdžiui, Leonido Donskio Pilietinio ugdymo vadovėliu. O keli geriausieji – pakviečiami aplankyti Europos Parlamentą. Viena iš praėjusio e-Akademijos seminaro nugalėtojų p. Daiva Juodelienė sakė, kad e-Akademijos seminarai – tai “puikus būdas mokytis, pasitikrinti ne tik žinias, bet ir kiek esi disciplinuotas ir siekiantis užsibrėžto tikslo.” Daiva pasidžiaugė, kad e-Akademija sugeba “mokslą paversti smagiu žaidimu, o sėdėjimą prie interneto – nešančiu žinias ir laimėjimus.” Ne veltui Lietuvos liberalus jaunimas kviesdamas savo narius dalyvauti naujame e-Akademijos seminare jaunuosius liberaliukus ragino tokiais žodžiais – “puiki galimybė neišeinant iš namų, viena akimi prižiūrint savo Facebook gyvūnėlius sudalyvauti seminare `Apie liberalizmą visiškai atvirai.“

E-Akademijos seminarų dalyvių skaičius nėra ribojamas. Kuo daugiau skirtingo amžiaus, lyties, išsilavinimo, patirties ir politinės orientacijos dalyvių, tuo seminaras tampa įdomesniu ir vertingesniu. Pagrindinis e-Akademijos tikslas yra suteikti galimybę seminarų dalyviams diskutuoti ir bendrauti, išklausyti kitus ir argumentuotai išsakyti savo nuomonę. Atviras ir argumentuotas dialogas – tai viena iš pamatinių liberalizmo vertybių, kurios mokoma ir e-Akademijoje.

„Likus mėnesiui iki seminaro pradžios mes jau turime apie 50 užsiregistravusiųjų. Pusė iš jų – buvę ankstesnių e-Akademijos seminarų dalyviai. Ar gali būti geresnis veiklos įvertinimas, nei tas, kai senieji dalyviai grįžta ir registruojasi naujuose, bei rekomenduoja ir kviečia savo bičiulius prisijungti?“ – džiaugėsi e-Akademijos nuolatiniais dalyviais J. Choromanskytė.

Jei susidomėjote e-Akademijos veikla ir norėtumėte dalyvauti seminare „Apie liberalizmą visiškai atvirai“, kviečiame registruotis patiems ir pakviesti draugus, kaimynus bei kolegas. Registracija vyksta el. paštu info@atviravisuomene.lt iki spalio 29 d. Registruojantis prašome nurodyti savo vardą ir pavardę, gyvenamąjį adresą, el. pašto adresą, telefono numerį bei, jei dalyvaujate LR liberalų sąjūdžio ar Lietuvos liberalaus jaunimo veikloje, nurodykite skyrių kuriam priklausote. Seminaro aprašą skaitykite čia.