Tarptautinis seminaras „Kitokia Europa ir nuomonių skirtumai: Centrinė Europa po 1984“

VšĮ „Avira visuomenė ir jos draugai“ – organizacija, skleidžianti liberalias idėjas bei skatinanti jų įgyvendinimą – tęsdama savo tradiciją kasmet paremti vienos akademinės konferencijos organizavimą, šių metų spalio 8 d. kviečia į tarptautinį seminarą „Kitokia Europa ir nuomonių skirtumai: Centrinė Europa po 1984“, kuris vyks Vytauto Didžioje universitete.

Organizacija „Atvira visuomenė ir jos draugai“ siekia ne tik pati vykdyti įvairius projektus, bet ir sudaryti galimybes kitiems žmonėms bei organizacijoms kartu siekti vienijančių tikslų. Taigi, organizacija dažnai tampa idėjų rėmėju ar partneriu. 2009 m. kartu su Vytauto Didžiojo universitetu VšĮ rengė  tarptautinę konferenciją, skirtą Isaiah Berlin šimtosioms gimimo metinėms „In Praise of Plurality: An International Conference in Honor of Sir Isaiah Berlin (1909-1997)“, o šiais metais dėmesį skirs laisvės klausimui Centrinėje Europoje.

Spalio 8 d. penktadienį, nuo 11 iki 15 val. Vytauto Didžioje universitete vyks tarptautinis seminaras „Kitokia Europa ir nuomonių skirtumai: Centrinė Europa po 1984“ (angl. „Yet Another Europe and the Legacy of Dissent: Central Europe after 1984“), skirtas socialinių ir humanitarinių mokslų sričių mokslininkams bei studentams.

Renginyje dalyvaus ir pranešimus skaitys Europos Parlamento narys prof. Leonidas Donskis, prof. György Schöpflin, prof. Rudolf Rizman, prof. Mitja Žagar, prof. Stefano Bianchini, prof. Gintautas Mažeikis ir kiti.

Ar Centrinė Europa įvykdė savo istorinį pažadą sugrįžti į laisvės kelią, vengiant žeminančių ir nužmoginančių modernizmo tendencijų? Kyla klausimas, ar šis projektas buvo sėkmingas? Ar Vidurio Europos intelektualų balsai regione leis ir toliau plėtoti intelektinį ir politinį pliuralizmą? Ar Vidurio Europoje jie sustiprins laisvę? Ar pilietinė visuomenė turės galimybę stiprinti savo galią? Paskutinis, bet ne mažiau svarbus klausimas, ar po 1984 m. Vidurio Europa lieka tik geografiniu terminu? Ar šios teritorijos ribos  gali būti brėžiamos nuo Budapešto, Prahos, Bratislavos, Vienos, Liublijanos, Varšuvos, Krokuvos, Vilniaus ir kitų kosmopolitiškų bei daugiakultūrių miestų ir likusios Europos dalies? Kur gi yra Vidurio Europa po 1984-ųjų?  Šiuos ir kitus klausimus kels bei atsakymų į juos ieškos seminaro pranešėjai.

Renginys vyks VDU rūmuose Gedimino g. 44, 202 auditorijoje. Seminaro kalba – anglų. Seminaro programą rasite čia.